خانه / بیانیه های موسسه / اطلاعیه تسلیت درگذشت محمد علی کلی

اطلاعیه تسلیت درگذشت محمد علی کلی

اطلاعیه تسلیت درگذشت محمد علی کلی موسسه بین المللی صلح و دوستی

دفتر روابط عمومی و امور بین الملل موسسه بین المللی صلح و دوستی با صدور اطلاعیه ای از درگذشت محمد علی کلی بوکسور مسلمان و سفیر صلح را به جامعه جهانی ، ورزشکاران و فعالین صلح بین الملل ، ابراز تاسف و تاثر نمود. متن کامل این اطلاعیه به شرح ذیل می باشد.

اطلاعیه تسلیت درگذشت محمد علی کلی موسسه بین المللی صلح و دوستی

اطلاعیه تسلیت درگذشت محمد علی کلی

بسم الله الرحمن الرحیم

إنّا لله وإنّا إليهِ رَاجعُون

مطلع شدیم محمد علی کلی ، قهرمان مسلمان آمریکایی بوکس در سن 74 سالگی در بیمارستان شهر فینیکس در ایالت اریزونای آمریکا بدرود حیات گفت. این ورزشکار سرشناس دنیای حرفه ای بوکس ، در دنیای پر از خشونت و جنگ ، همواره حامی صلح بود چنانکه در ابراز عقایدش در مخالفت صریح با جنگ ویتنام محکوم و عناونیش از او سلب گردید اما از اظهار عقیده اش بازنماند و ثبات قدمش در مسیر صلح را تزلزل راه نداشت.

محمد علی کلی بیش از آنکه در رینگ مسابقات بوکس سرسخت بود ، در مبارزات سیاسی و آزادیخواهانه مشی ثابت و استوار داشت. با آنکه این مرد بزرگ 3 دهه با بیماری پارکینسون دست و پنجه نرم می کرد از اوضاع پیرامون خود غافل نبود. او ماه دسامبر گذشته طی بیانیه ای از دونالد ترامپ، نامزد احتمالی جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری به علت اظهاراتش در مورد ‘ممنوع الورود کردن مسلمانان به آمریکا’ انتقاد کرد.

فقدان افرادی همچون محمد علی مانند اسطوره های دیگر غیرقابل جبران خواهد بود. موسسه بین المللی صلح و دوستی با ابراز تاسف و تاثر شدید ، درگذشت محمد علی کلی بوکسور مسلمان و سفیر صلح بین الملل را به جامعه جهانی ، ورزشکاران و فعالین صلح بین الملل تسلیت می گوید و برای خانواده و بازماندگان ایشان صبر جمیل از درگاه خداوند عزّوجل مسالت می نماید.

روابط عمومی و امور بین الملل موسسه بین المللی صلح و دوستی

دفتر مدیریت

15 خردادماه 1395

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *