خانه / بیانیه های موسسه / اطلاعیه حوادث تروریستی بغداد

اطلاعیه حوادث تروریستی بغداد

اطلاعیه حوادث تروریستی بغداد توسط موسسه بین المللی صلح

اطلاعیه حوادث تروریستی بغداد توسط موسسه بین المللی صلح و دوستی توسط دفتر کمیته امور بین الملل و روابط خارجی موسسه صادر گردید. در این اطلاعیه از انفعال و عدم جدیت در برخورد با تروریسم در منطقه توسط جامعه جهانی ابراز تاسف شده است.

متن کامل اطلاعیه حوادث تروریستی بغداد توسط موسسه بین المللی صلح و دوستی به شرح ذیل است.

اطلاعیه حوادث تروریستی بغداد

یک بار دیگر چهره دهشتناک تروریسم کور در بغداد خود را به نمایش گذارد و صدها نفر از افراد بیگناه و زن و کودک و رهگذر را به خاک و خون کشید. گروه تروریستی داعش که آخرین نفس های خود را در عراق می کشد و با پیشروی نیروهای ارتش و مردم ، عرصه را بر خود تنگ می بیند ، یکبار دیگر جنایتی هولناک را به نام خویش ثبت نمود.

کمیته امور بین الملل و روابط خارجی موسسه بین المللی صلح و دوستی با رصد این حوادث ، از مدت ها قبل به جامعه جهانی هشدار داده بود تا در صورت انفعال و عدم جدیت در برخورد با تروریسم در منطقه ابعاد آن روز به روز گسترده تر خواهد شد و از تمام خطوط قرمز بین المللی ، پا را فراتر خواهد نهاد ، اما متاسفانه شاهد حرکتی منسجم و یکپارچه بیمن المللی ، با هدف پایان دادن به کار این گروه ها ، نبوده ایم.

بازهم تکرار می کنیم که غفلت از برخورد با داعش ، القاعده ، بوکوحرام و کلیه گروه های تکفیری ، گریبان حامیان منطقه ای و فرامنطقه ای را خواهد گرفت.

موسسه بین المللی صلح و دوستی دائم فراگیر ضمن ابراز تاسف و تاثر از این فجایع برای خانواده قربانیان این حوادث ، صبر و آرامش مسالت می نماید.

روابط عمومی و امور بین الملل موسسه بین المللی صلح و دوستی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *