خانه / اخبار / بازدید صالحی سرپرست وزارت ارشاداز دهمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال

بازدید صالحی سرپرست وزارت ارشاداز دهمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال

بازدید صالحی سرپرست وزارت ارشاداز دهمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال

بازدید صالحی سرپرست وزارت ارشاداز دهمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال

 

سید عباس صالحی سرپرست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه حضور در دهمین نمایشگاه ملی رسانه های دیجیتال در جمع خبرنگاران به مسائل مختلفی اشاره کرد و از سرعت گرفتن برنامه های وزارت ارشاد در سایه انتصاب وزیر جدید سخن گفت.

صالحی افزود: به ظرفیت های رو به رشد امنیت محتوا توجه ویژه ای داریم. در قالب های جدید به تولیدکنندگان هشدار دادیم که توجه مضاعفی بر این حوزه داشته باشند. در حوزه امنیت کاغذی امکان تولید نشر غیرقانونی وجود دارد و در حوزه الکترونیک کمتر از آن نیست. مجموعه وزارت ارشاد در تلاش است تا با محدود کردن دسترسی ها امکان فعالیت مجرمانه را به حداقل برساند.
dsc_0312
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر وجود کاستی هایی در بدنه وزارت ارشاد و فراهم شدن شرایط برای کنار رفتن علی جنتی همچنین برنامه هایی که وزیر بعدی باید در اولویت اجرایی قرار دهد گفت: همیشه جابجایی به معنای وجود ضعف و کاستی در یک سیستم نیست. به عنوان مثال در بازی اخیر تیم ملی فوتبال ایران گلزن بازی جابه‌جا شد. گاهی اوقات نیاز به نیروهای تازه نفس هست تا کارهای بعدی با انرژی و انگیزه مضاعف انجام شود. حوزه فرهنگ هم از این قاعده مستثنی نیست. با ورود نیروی تازه و حاشیه های کمتر این امکان وجود دارد که کارهای مهم تر انجام شوند و سرعت گیرند.
صالحی درباره وجود حاشیه های اخیر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: حاشیه همیشه وجود دارد و راه رهایی از حاشیه سازان پرداختن و در اولویت قرار دادن متن است. در غیر این صورت حتی زندگی فردی ما هم از حرکت باز می ایستد. البته در حال حاضر حاشیه ها مسلط بر متن شده اند. هدف اصلی همواره رقیق شدن حاشیه ها و پرداختن به مسائل اساسی است.
سرپرست وزارت ارشاد درباره رای مجلس شورای اسلامی به وزیر پیشنهادی دولت گفت: امیدوارم که صالحی امیری که فرد شایسته، انقلابی و فرهیخته ای است بتواند اعتماد نمایندگان مردم را به دست بیاورد و در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خدمت کند. برنامه های ایشان خارج از برنامه کلی دولت نیست. دولت تدبیر و امید از ابتدای حضورش در رأس کار برنامه های مشخصی برای فرهنگ کشور داشته است و هر وزیری که روی کار آید مبنای اصلی کارش بر ادامه همین برنامه های مدون است. آقای صالحی امیری در گفتگویی اعلام کردند که اولویت شان ادامه برنامه های آقای جنتی است و حتی امکان دارد در صورت به وجود آمدن شرایطی بر سرعت اجرای آنها نیز افزوده شود. انرژی جدید خواهند داشت و قطعاً با جدیت بیشتری به کار ادامه دهند. فاصله زمانی کمی تا پایان دولت داریم و هر چقدر این فاصله ها را کم کنیم فرصت خدمت رسانی بیشتری خواهیم داشت.

 

معاونت روابط عمومی

موسسه بین المللی صلح و دوستی

 

dsc_0341

 

معاونت روابط عمومی

موسسه بین المللی صلح و دوستی