خانه / بیانیه های موسسه / بمباران یمن پذیرفتنی نیست

بمباران یمن پذیرفتنی نیست

بمباران یمن پذیرفتنی نیست و نقض اصول بین المللی می باشد

بمباران یمن پذیرفتنی نیست و حامیان و عاملان آن باید طبق قوانین بین المللی پاسخگوی این جنایات باشند. کمیته امور بین الملل و روابط خارجی موسسه بین المللی صلح با صدور اطلاعیه ای نقض آتش بس و بمباران شهرهای مسکونی و کشتار زنان و کودکان و مردم بی دفاع توسط هواپیماهای صعودی را غیرقابل قبول و خلاف تمامی معهدات بین المللی و نقض آشکار اصول بین المللی اعلام نمود.

متن کامل این اطلاعیه توسط روابط عمومی موسسه بین المللی صلح منتشر گردیده است.

جنگنده های صعودی امروز طی سه نوبت منطقه نهم استان صنعا و طی دو نوبت منطقه حریب القرامیش در استان مارب را هدف بمباران قرار دادند. موسسه بین المللی صلح به عنوان یک ناظر بین المللی اعلام می نماید اینگونه حملات ، نقض آتش بس و بمباران شهرهای مسکونی و کشتار زنان و کودکان و مردم بی دفاع توسط هواپیماهای صعودی غیرقابل قبول و خلاف تمامی معاهدات بین المللی و نقض آشکار اصول بین المللی می باشد. بمباران یمن پذیرفتنی نیست و حامیان و عاملان آن باید طبق قوانین بین المللی پاسخگوی این جنایات باشند.

متاسفانه شاهدیم دولت عربستان با ائتلاف برخی کشورهای عربی منطقه و با همراهی آمریکا از ششم فروردین سال 1394 حملات گسترده ای را به یمن آغاز کرده تا «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی این کشور را به حاکمیت بازگرداند و در مقابل خواست جنبش مردمی یمن ایستادگی نمایند.

کمیته امور بین الملل و روابط خارجی موسسه بین المللی صلح ضمن محکومیت این اقدامات خواستار توقف سریع خشونت ها و درگیری ها در یمن می باشد و از دولت های منطقه می خواهد تا با برگزاری اجلاس صلح یمن با همکاری موسسه بین المللی صلح و دوستی ، یک راه حل غیرنظامی و منطقی را برای برقراری صلح دائم فراگیر در یمن برگزینند.

روابط عمومی موسسه بین المللی صلح و دوستی

بمباران یمن پذیرفتنی نیست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *