خانه / بیانیه های موسسه / بیانیه روز جهانی محیط زیست

بیانیه روز جهانی محیط زیست

بیانیه روز جهانی محیط زیست موسسه بین المللی صلح

بیانیه روز جهانی محیط زیست موسسه بین المللی صلح و دوستی در روز 15 خردادماه 1395 همزمان با روز جهانی محیط زیست صادر گردید. روابط عمومی و امور بین الملل موسسه بین المللی صلح با صدور این بیانیه از تمامی مسئولان ، دست اندرکاران ، فعالان حوزه محیط زیست و تمامی مردم خواست که با انجام اقدامات عملی و تدوین راهکارهای اجرایی برای مسائل و مشکلات محیط زیست در ایران و کشورهای منطقه و حوزه بین الملل ، راه حل های موثر و عاجل را به کار بندند.

متن کامل بیانیه روز جهانی محیط زیست موسسه بین المللی صلح به شرح ذیل می باشد.

بنام خداوند جان و خرد    کزین برتر اندیشه برنگذرد

به سوی طبيعت، برای زندگی

پانزدهم خردادمادهیا پنجم June مصادف است با روز جهانی محیط زیست . شعار امسال روز جهانی محيط زيست؛ ” به سوی طبيعت، برای زندگی”  اعلام شده است. اهمیت این روز – فارغ از هرگونه شعارزدگی – باید به اولویت اول تصمیم گیری های بین المللی تبدیل گردد. برگزاری نشست های کارشناسی و جلسات هم اندیشی برای درک شرایط پیچیده محیط زیست و مسائل کلان بین المللی و منطقه ای و سپس مصائب و مشکلات داخلی هر کشور ، می تواند راهگشا باشد و به ترسیم مسیر اقدامات مثمرثمر بیانجامد. دیدگاه موسسه بین المللی صلح و دوستی در زمینه محیط زیست ورود به فاز اقدامات عملی جدی ، فرهنگ سازی ، تدوین و اجرای آموزش های مقدماتی در مدارس و فعالیت های مردمی داوطلبانه است. رمز موفقیت تمامی طرح و پروژه های حفظ و نگهداری محیط طیست ، در ورود ملت ها و درگیر نمودن اقشار مختلف مردم در زمینه محیط زیست می باشد.

موسسه بین المللی صلح و دوستی از تمامی مسئولان ، دست اندرکاران ، فعالان حوزه محیط زیست و تمامی مردم جهان درخواست می نماید که با انجام اقدامات عملی و تدوین راهکارهای اجرایی برای مسائل و مشکلات محیط زیست در کشورهای منطقه خاورمیانه و همچنین حوزه بین الملل ، راه حل های کارشناسی موثر و عاجل را به کار بندند.

با آرزوی محیط زیستی سرشار از زندگی و زیبایی

روابط عمومی و امور بین الملل موسسه بین المللی صلح و دوستی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *