خانه / اخبار / دکتر خوراکیان در دیدار با مدیر کل روابط عمومی موسسه بین الملی صلح

دکتر خوراکیان در دیدار با مدیر کل روابط عمومی موسسه بین الملی صلح

دکتر خوراکیان در دیدار با مدیر کل روابط عمومی موسسه بین الملی صلح

دکتر خوراکیان در دیدار با – مدیر کل روابط عمومی موسسه بین الملی صلح  از  غرفه موسسه بین المللی صلح  بازدید کرد و با اشاره گسترش فرهنگ صلح در ایران و احساس نیاز مردم به این رویکرد اجتماعی فرمود که با تمام توان از موسسه صلح همایت میکنیم

solh--_khorakian

خوراکیان با اشاره به فعالیت رسانه های خودجوش و مردمی در کشور افزود: آنچه از رسانه های انقلابی انتظار می رود توجه به تبیین و توضیح اخبار در کنار پوشش خبری است.

معاون مرکز ملی فضای مجازی ادامه داد: باتوجه به گستردگی انتشار خبر در رسانه های کشور، رسانه های انقلابی باید به طور عمیق و دقیق به تحلیل و تبیین اخبار بپردازند و به انتشار سطحی اخبار اکتفا نکنند.

وی با بیان اینکه فضای مجازی ویژگی های خاص خود را را دارد اظهار کرد: اقتضای فضای مجازی آن است که مخاطب را از تحلیل دور می کند لذا باید کاری کرد که مخاطبان به دور از احساسات بر روی اخبار تامل و درنگ کنند.

 

رئیس سابق سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران تاکید کرد: رسانه های انقلابی به جز تبیین، توضیح و دقت در انتشار اخبار باید به ریشه یابی موضوعات نیز توجه کنند.

خوراکیان یکی از الزامات موسسات انقلابی را اخلاق مداری برشمرد و گفت: توقع جامعه از این موسسات ارزشی آن است که در فعالیت های خود از اخلاق اسلامی دور نشوند به گونه ای که بتوانند به اخبار آن اعتماد کنند.

وی آموزش عمومی سواد رسانه ای را یکی دیگر از برنامه های این موسسات دانست و گفت: مدیریت مصرف فضای مجازی و ارتقای سواد رسانه ای و نیز نحوه استفاده صحیح  باید در دستور کار این موسسه قرار گیرد .

معاونت روابط عمومی

موسسه بین المللی صلح و دوستی