خانه / بیانیه های موسسه / لغو تابعیت رهبر شیعیان بحرین

لغو تابعیت رهبر شیعیان بحرین

لغو تابعیت رهبر شیعیان بحرین آثار مخربی دارد

لغو تابعیت رهبر شیعیان بحرین که در روز دوشنبه 31 خرداد ماه 1395 ( 2016 21 June) توسط دولت بحرین اعلام گردید نگرانی هایی را به وجود آورده است. کمیته امور بین الملل و روابط خارجی موسسه بین المللی صلح با صدور اطلاعیه ای ، لغو تابعیت رهبر شیعیان بحرین آیت الله عیسی احمد قاسم را از جمله اقدامات اختلاف برانگیز و خلاف صلح دولت بحرین اعلام و از عواقب آن ابراز نگرانی نمود.

متن کامل اطلاعیه کمیته امور بین الملل و روابط خارجی موسسه بین المللی صلح به شرح ذیل می باشد.

بسم الله الرحمن الرحیم

اقدام اخیر دولت بحرین در سلب تابعیت آیت الله عیسی احمد قاسم رهبر شیعیان بحرین و تشدید رفتارهای امنیتی و برخورد با مردم بی دفاع و مظلوم بحرین که به صورت مسالمت آمیز حقوق حقه خویش را از دولت و دستگاه حاکمه خواستار می باشند باعث بروز نگرانی هایی در بحرین و منطقه گردیده است. اینگونه اقدامات آل خلفیه رد شدن از خطوط قرمز مردمی می باشد که با صبر و گفتگو و روش های صلح جویانه به دنبال خواسته های اولیه در اداره امور خویش می باشند. هنوز رفتار خارج از عرف و اصول انسانی دولت عربستان در مساله شهادت شیخ نمر باقر النمر فراموش نشده است. این بی تدبیری و رفتار خارج از قواعد دولت آل سعود نباید به صورت مرضی مسری در منطقه شیوع یابد و دولت های منطقه بپندارند که می توانند از مرز تمام قواعد انسانی و حقوق بین الملل بدون پرداخت هیچ هزینه ای عبور نمایند.

مایه نگرانی است که دولت بحرین با توسل به اقدامات عجولانه و سرکوب مردم و تحدید آزادی های مصرح در قوانین بین المللی و تهدید رهبران مذهبی و مردمی بخواهد به اهداف دلخواه و مطلوب خویش دست یابد.

کمیته امور بین الملل و روابط خارجی موسسه بین المللی صلح و دوستی از دولتمردان بحرین می خواهد تا با دقت نظر و تامل بیشتر و پرهیز از رفتارهای فراقانونی با پذیرش واقعیت های جامعه امروزی بحرین ، با بهره گیری از تجارب تاریخی و توسل به روش های صلح گرایانه و مسالمت آمیز در جهت حفظ منافع مردم عمل نمایند.

اسْتَعینُوا بِاللّهِ وَ اصْبِرُوا إِنَّ الأَرْضَ لِلّهِ یُورِثُها مَنْ یَشاءُ مِنْ عِبادِهِ وَ الْعاقِبَهُ لِلْمُتَّقینَ (۱۲۸- سوره اعراف)

روابط عمومی و امور بین الملل موسسه بین المللی صلح و دوستی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *