خانه / بیانیه های موسسه / محکومیت حوادث تروریستی نیس در فرانسه

محکومیت حوادث تروریستی نیس در فرانسه

محکومیت حوادث تروریستی نیس در فرانسه موسسه بین المللی صلح

محکومیت حوادث تروریستی نیس در فرانسه ؛ به گزارش روابط عمومی موسسه بین المللی صلح و دوستی , پیرو حوادث تروریستی در شهر نیس فرانسه که به کشته و زخمی شدن 210 نفر از مردم انجامید ، معاونت اروپایی سازمان امور بین الملل و روابط خارجی موسسه با صدور اطلاعیه ای این اقدامات را محکوم نمود.

متن کامل این اطلاعیه به شرح ذیل منتشر گردیده است.

اطلاعیه محکومیت حوادث تروریستی نیس در فرانسه

متاسفانه مطلع گشتیم که یکی از شهروندان فرانسوی با راندن کامیونی در بین جمعیت مردم که برای جشن روز باستیل در شهر نیس این کشور تجمع نموده بودند، اقدام به کشته و زخمی نمودن 210 نفر از مردم بی دفاع ، کودکان و زنان نموده است. این حادثه و رخدادهای مشابه از این قبیل نشان می دهد که هشدارهای سازمان امور بین الملل و روابط خارجی موسسه بین المللی صلح ، در مورد فراگیر شدن خشونت افسارگسیخته در سراسر جهان ، صحت داشته است . و همانطور که بارها تکرار شده است ، نیاز به یک اجماع بین المللی واقعی و نه ظاهری دارد. این اجماع نباید با برتری جویی چند کشور و یا زورگویی آن ها باشد.

محکومیت حوادث تروریستی نیس در فرانسه موسسه بین المللی صلح

تشکیل یک «کمیسیون مستقل اقدام سریع ضدتروریستی» با حضور تمامی کشورهای جهان و نمایندگان آن ها و تدوین یک «کنوانسیون ضد خشونت بین المللی» ، می تواند فرصتی جهت برخورد با تمام عوامل به وجود آورنده خشونت و ترور در سراسر جهان شود.

البته می دانیم رسیدن به این مهم بسیار دشوار و پیچیده و زمانبر می باشد. اما عدم اقدام عاجل و تشکیل این اجماع ، ما را هر روز از دستیابی به «صلح دائم فراگیر» دور و دورتر می نماید. سازمان امور بین الملل و روابط خارجی موسسه بین المللی صلح ، ضمن ابراز همدردی با بازماندگان قربانیان این حوادث ، برای تمام آن ها آرزوی صبر و آرامش می نماید.

محکومیت حوادث تروریستی نیس در فرانسه موسسه بین المللی صلح

روابط عمومی موسسه بین المللی صلح و دوستی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *