خانه / دسته‌بندی نشده / پیام تسلیت درگذشت حمید سبزواری

پیام تسلیت درگذشت حمید سبزواری

پیام تسلیت درگذشت حمید سبزواری پدر شعر انقلاب

پیام تسلیت درگذشت حمید سبزواری پدر شعر انقلاب توسط معاونت روابط عمومی و امور بین الملل موسسه بین المللی صلح و دوستی صادر گردید. متن کامل این اطلاعیه به شرح ذیل می باشد.

 

بسمه تعالی

با کمال تاسف و تاثر از درگذشت شاعر نامدار معاصر جناب آقای حسین آقا ممتحنی معروف به حمید سبزواری ، مطلع شدیم. این ضایعه و فقدان استادی که به حق لقب پدر شعر انقلاب را با خود داشت ، دردناک و تاثرانگیز برای دوست داران و علاقمندان به شعر انقلابی خواهد بود. ایشان سال ها مجاهدت نمود تا با دوق سرشار و استعداد مثال زدنی خویش ، گنجینه ای ماندگار از ادب و هنر را در سطور تاریخ انقلاب برجای گذارد. غزلیات و قصیده ها و سروده های حماسی این شاعر بلندآوازه که از قوت ادبی و صنایع بدیع و لطایف هنری لبریز بود‌،‌ در جانِ گوش ملت ایران ثبت گردیده است.حمید سبزواری همواره در مسیر انقلاب و ولایت ثابت قدم و نمونه ای شاخص و الگویی فاخر از یک شاعر و هنرمند انقلابی و متعهد بود.

موسسه بین المللی صلح و دوستی این مصیبت را به بازماندگان ، خاندان شریف ایشان ، دوستداران و مردم شریف سبزوار تسلیت عرض می نماید. برای روح ایشان رحمت و اجر جزیل از درگاه خدواند متعال مسالت می نماییم.

دفتر روابط عمومی

معاونت روابط عمومی و امور بین الملل

موسسه بین المللی صلح و دوستی

بیست و سوم خردادماه یکهزار و سیصد و نود و پنج

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *