خانه / بیانیه های موسسه / پیام نوروزی موسسه بین المللی صلح

پیام نوروزی موسسه بین المللی صلح

پیام نوروزی موسسه بین المللی صلح

پیام نوروزی موسسه بین المللی صلح توسط دفتر روابط عمومی و امور بین الملل موسسه بین المللی صلح و دوستی منتشر گردید. در پیام نوروزی موسسه بین المللی صلح آمده است : ” همچنانکه بهار دمیدن روح تازه در جان طبیعت فسرده در زمستان است امیدواریم سال جدید سال شکوفایی و رونق اقتصادی و خروج از رکود باشد. ” در بخشی دیگر آمده است : ” رجاء واسع داریم با اتکال به ذات اقدس الهی و بهره گیری از رهنمودهای مقام معظم رهبری ، همدلی و همکاری قوای 3 گانه و مقامات و مسئولین ، وحدت و همت ملی ، می توانیم در سال اقتصاد مقاومتی ؛ اقدام و عمل از فرصت ها و ظرفیت های موجود برای جهش اقتصادی و تغییر وضیت اقتصادی اقشار کم درآمد و آسیب پذیر و آحاد ملت بهره گیریم. “

بِسْمِ ٱللّٰهِ ٱلرَّحْمٰنِ ٱلرَّحِيمِ

یَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الْأَبْصَارِ یَا مُدَبِّرَ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ

یَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَحْوَالِ حَوِّلْ حَالَنَا إِلَی أَحْسَنِ الْحَالِ

نوروز پیغام آور مهر و دوستی و محبت و زیبایی بهار در طبیعت رخوت زده در سرمای خشن زمستان است. طبیعت رخت سرسبزی و طراوت بر قامت زمین افسرده و خمیده می افکند و باران الهی وفور نعمت را نغمه می سازد. چه زیباست مهر ورزیدن و عاشقانه زیستن در بهار و آموختن صلح و دوستی و مهربانی ، در دورانی که خشونت و جنایت تیتر هر روز اخبار است.

نوروز به ما می آموزد که می توان تغییر کرد و می توان امید را در هر سو جویید و ایرانیان چه زیبا این امید را هر ساله جشن می گیرند و عزیز می شمارند. این ایام فرخنده همراه است با سالروز ولادت دخت نبی اکرم حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیه و مزین به نام بانوی دو عالم است.

سال 95 در پس حماسه های سیاسی 22 بهمن ماه و هفتم اسفندماه فرا رسیده است. بدیهی است حضور هوشمندانه و صبورانه ملت در پای صندوق های رای در هفتم اسفند ماه 94 و خلق حماسه سیاسی در شرایط بغرنج منطقه و اوضاع نابسامان اقتصادی داخلی بیان یک خواسته مشخص برای تغییر اوضاع اقتصادی و بهبود معیشت و ارتقاء هر روزه جایگاه علمی و اقتدار ایران عزیز در منطقه و جهان است. همچنانکه بهار دمیدن روح تازه در جان طبیعت فسرده در زمستان است امیدواریم سال جدید سال شکوفایی و رونق اقتصادی و خروج از رکود باشد. تغییر اوضاع کنونی با شعار و حرف میسر نخواهد بود و همانگونه که مقام معظم رهبری تاکید داشته اند باید اقدامات مشخص و معین را دنبال نمود. تغییر باید در افزایش قدرت خرید اقشار ضعیف و متوسط جامعه رخ دهد. نباید از نظر دور داشت که رونق اقتصادی یعنی گشایش در سفره آحاد مردم .

رجاء واسع داریم با اتکال به ذات اقدس الهی و بهره گیری از رهنمودهای مقام معظم رهبری ، همدلی و همکاری قوای 3 گانه و مقامات و مسئولین ، وحدت و همت ملی ، می توانیم در سال اقتصاد مقاومتی ؛ اقدام و عمل از فرصت ها و ظرفیت های موجود برای جهش اقتصادی و تغییر وضیت اقتصادی اقشار کم درآمد و آسیب پذیر و آحاد ملت بهره گیریم.

در پایان ضمن عرض تبریک مجدد فرا رسیدن سال جدید و ولادت با سعادت حضرت فاطمه (س) ، آرزوی سعادتمندی و توفیق روزافزون برای آحاد ملت را از درگاه باریتعالی مسئلت می نماییم.

السّلام علی الصّدّیقة الطّاهرة، فاطمة المرضیّه، بنت رسول الله، صلّی الله علیه و آله. و السّلام علی ولیّ الله الأعظم، ارواحنا فداه و عجّل الله فرجه

روابط عمومی و امور بین الملل موسسه صلح و دوستی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *